• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

İLÇEMİZİN 30 YILLIK KANGRENİ OLAN AKAR DERESİ ÇÖZÜME KAVUŞUYOR!

İlçe merkezimizin ortasında bulunan, açıktan akan kanalizasyonlar sonucu oluşturduğu çevre kirliliği, yaydığı kötü koku ve insan sağlığını tehdit etmesiyle, deyimi yerindeyse İlçemizin 30 yıllık kangreni haline gelen, Akar Deresi çözüme kavuşuyor.


İlçe merkezimizin ortasında bulunan, açıktan akan kanalizasyonlar sonucu oluşturduğu çevre kirliliği, yaydığı kötü koku ve insan sağlığını tehdit etmesiyle, deyimi yerindeyse İlçemizin 30 yıllık kangreni haline gelen, Akar Deresi’nin ıslah çalışmalarında 2. Etap olan temizlik, kırma taş serimi ve taban betonu çalışmalarına başlandı.

1. Etap çalışmaları kapsamında derenin her iki tarafıda 5000 metre uzunluğunda 400’lük boru ile Belediyemiz tarafından bu yaz sezonunda kapalı sisteme alınmıştı. Belediye Başkanımız Sayın Sinan Akbulut’un girişimleri sonucu DSİ Bölge Müdürlüğümüzün desteğiyle 2. Etap olan dere temizliği, taban kırma taş serimi, ve son aşama olan taban betonunun atılması çalışmalarına başlanmıştır.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Sayın
Sinan Akbulut;

“2. Etap çalışmalarının sona ermesiyle birlikte 3. ve son etap çalışmaları kapsamında dere kenarının çevre düzenlemesi, yeşillendirilmesi ve yürüyüş yolunu yaparak İlçemize güzel bir eser kazandırmış olacağız. Bu değerli çalışmalarla birlikte İlçemizin kronik bir sorunu olan akar deresinin hem yaydığı kötü kokuyu bertaraf etmiş olduk hem de oluşturduğu kötü görüntüyü tamamen pozitife çevirerek İlçemize yeni bir eser kazandırmış olacağız. Emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür ediyor, başta mahalle sakinlerimiz olmak üzere İlçemize hayırlı olsun diyorum.” dedi.

35 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Atatürk Köşesi
 Atatürk Köşesi
Belediye Başkanı

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret46232
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29787.3270
Euro8.79978.8350
Hava Durumu
Saat