• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Başkanımızın Korona Virüs Mesajı.

Belediye Başkanımız Sayın Sinan Akbulut; İlçemizde tespit edilen ilk Korona Virüsü vakası nedeniyle Vatandaşlarımızla bir mesaj paylaştı. Başkanımız mesajında şu ifadelere yer verdi;

Kıymetli Vatandaşlarımız;

Maalesef İlçemizde Koronavirüs (covid 19) vakası tespit edilmiştir. Hepimizin sağlığı için zorunlu nedenler dışında evden çıkılmaması gerekmekte olup maske ve hijyen kurallarına riayet edilmesi önem arz etmektedir. İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuzla yaptığımız toplantıda alınan kararlar neticesinde kurallara uymayanlar hakkında hiçbir uyarı yapılmaksızın direk cezai işlem uygulanacaktır. Karantina şartlarına uymayanlara ilgili kanun maddeleri gereğince 3150 TL, sosyal mesafe kurallarına uymayanlara 392 TL ve maskesiz sokağa çıkanlara 900 TL idari para cezası uygulanacaktır. Yeni karar alınana kadar düğün, nişan, sünnet v.b gibi toplu organizasyonlar iptal edilmiştir. Ayrıca dışardan İlçemize giriş çıkış yapanların mahalle ve köy muhtarlarımıza bilgi vermeleri gerekmektedir.

Alınan her önlemin, bizim, yakınlarımızın, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın sağlığı için olduğunun farkına vararak, sorumlu hareket etmemiz, fedakarlık yapmamız gerekiyor. Tüm vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını ve yasaklara uymalarını önemle rica ediyoruz. Hepimizin sağlığı için Lütfen evde kalalım, sosyal mesafe kurallarına uyalım ve maskesiz asla sokağa çıkmayalım.

Sinan Akbulut
Altınyayla Belediye Başkanı
40 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Atatürk Köşesi
 Atatürk Köşesi
Belediye Başkanı

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret39912
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.33937.3688
Euro8.66508.6997
Hava Durumu
Saat